Zumba czy aerobik

Zumba jest odmianą aerobiku. Mogę zagwarantować, że pokochają ją osoby, które uwielbiają taniec i dobrą zabawę. Na zajęciach tego typu nie jest konieczne sztywne przestrzeganie kroków, jak w przypadku tradycyjnego aerobiku. Dlatego wielu osobom ta forma aktywności wydaje się o wiele bardziej atrakcyjna.

Przeciwnicy zumby twierdzą, że przez brak sztywnych reguł i możliwą większą aktywność, możliwe są częstsze kontuzje. Jednak dobra rozgrzewka i przygotowanie zmniejszają wystąpienie tego typu wypadków. Ponadto nie ma nic przyjemniejszego, niż ćwiczenia w rytm popularnych piosenek razem ze znajomymi, dlatego bardzo polecam ten rodzaj aktywności.

Aerobik ma wiele odmian i jeśli kogoś nie odstrasza powtarzalność, może dzięki takim ćwiczeniom osiągnąć naprawdę bardzo wiele. Ponadto wielość odmian pozwala na wybór takiej, która pomoże osiągnąć konkretny cel – na przykład uzyskanie szczupłej sylwetki lub większej siły mięśni. Kiedy już załapie się odpowiedni rytm, łatwo już skupić się między innymi na właściwym oddychaniu.

Przy tego typu ćwiczeniach jest to bardzo ważne – nie tylko zmniejszamy w ten sposób możliwość wystąpienia bolesnych zakwasów, ale także przyspieszamy spalanie tłuszczu. Obecnie ćwiczenie aerobiku nie wymaga prawie żadnych nakładów finansowych – można robić to w domu, samodzielnie, oglądając specjalne programy w telewizji lub w internecie.

W przypadku, gdy zarówno tradycyjna zumba, jak i aerobik, są zbyt forsowne dla stawów, można zacząć uczęszczać na ich aqua odmiany. Aqua zumba i aqua aerobik to ćwiczenia o wiele lepsze dla osób, które na przykład niedawno wyleczyły kontuzję. Taką aktywność mogę także polecić wszystkim, którym bieganie nie przypadło do gustu. Warto to rozważyć także wtedy, gdy ma się problemy z kręgosłupem lub inne schorzenia, które nie pozwalają na wykonywanie tradycyjnych ćwiczeń. Sport w wodzie męczy tak samo lub nawet bardziej, ale stawy są o wiele mniej obciążone. Dzięki temu dolegliwości nie pogłębiają się, a kondycja organizmu jest coraz lepsza.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *