Suplementy w treningu początkujących

Wspomaganie treningu poprzez łykanie odpowiednich suplementów w przypadku amatorskiej aktywności nieco mija się z celem. W końcu nie chodzi tutaj o niebywałe osiągnięcia, a jedynie o poprawę kondycji i samopoczucia. Warto o tym pamiętać, mijając na półkach przeróżne preparaty.

Nie warto sobie odmawiać wszystkiego – wszak nie o to chodzi, by katować się codzienną aktywnością fizyczną. Jeśli jednak celem jest osiągnięcie pożądanej sylwetki, trzeba pamiętać, by nie jeść więcej. W miarę dobrze skomponowana dieta z drobnymi przyjemnościami i duża porcja ćwiczeń powinny sprawić, by kondycja organizmu znacznie się poprawiła. Dlatego lepiej zrezygnować z suplementów, które mają na celu jedynie zmniejszenie apetytu. Aktywne działanie, takie jak zumba powinno sprawić, że na przykład podjadanie z powodu smutku nie powinno nas dotyczyć. Uprawianie sportu, jak wiadomo, wpływa na wydzielanie się hormonów szczęścia – dlatego aktywność fizyczna jest tak uzależniająca.

Podobnie jest w przypadku napojów izotonicznych i energetycznych. Te ostatnie lepiej jest sobie darować przed treningiem, ponieważ mogą nie za dobrze działać w przypadku niektórych osób. Napoje izotoniczne zaś są świetne, ale tylko w przypadku naprawdę morderczych treningów. Podczas takiej aktywności, jak bieganie dla zdrowia, zwykła woda powinna wystarczyć i należy zawsze mieć ją ze sobą. Zwłaszcza w upalny dzień warto pić ją małymi łykami, nawet jeśli nie czuje się jeszcze pragnienia. Często podczas szczególnie zajmującej aktywności fizycznej zapomina się o tym, jednak woda jest nam bardzo potrzebna.

Jednym ze środków odchudzających, stosowanych także przy różnorakich treningach, jest L-karnityna. Organizm jest w stanie wytworzyć ją samodzielnie, tak więc przyjmowanie jej na własną rękę nie zawsze jest rozsądne. Jednak czasami może ona pomóc w spalaniu tłuszczu i poprawie wydajności. Warto pamiętać, że duże dawki tej substancji nie działają wcale tak, jak powinny, a przedawkowanie może sprawić, iż organizm przestanie ją wytwarzać. Lepiej więc nie korzystać z tego typu preparatów, chyba że jest to konieczne.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *