Skąd się wzięła Zumba?

Krótko po tym jak zaczęłam tańczyć zumbę, przekonało się do niej kilka moich koleżanek. Od tamtej pory wszystkie trenujemy co najmniej dwa razy w tygodniu. Zastanawiałam się więc skąd wzięła się zumba i co wpłynęło na jej rozsławienie się na świecie.

Znalazłam informacje, dzięki którym dowiedziałam się, że początków mojego ulubionego treningu należy doszukiwać się w Kolumbii. Twórcą zumby jest bowiem Beto Perez – zawodowy tancerz i choreograf, znany ze współpracy z największymi gwiazdami i muzykami. Był on m.in. nauczycielem Shakiry. Do niego należy również najbardziej znana na świecie szkoła trenerów zumby (Zumba Master Trainer Team).

Perez stwierdził, że naprzemienne szybkie i wolne ruchy, charakterystyczne dla tańców latynoamerykańskich są doskonałym sposobem na wymodelowanie sylwetki. Ponadto zauważył, że trening ten jest bardzo intensywny i wyczerpujący, choć osoby w nim uczestniczące tego nie odczuwają. Wszystko dzięki świetnej atmosferze i pozytywnej energii panującej wśród ćwiczących. Oczywiście ogromny wpływ ma na to dobra, taneczna muzyka. Zabawa na zumbie uwalnia bowiem mnóstwo endorfin, które sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi. I nie myślimy, że to trening, a dobra zabawa.

Dzięki Perezowi połączono nieskomplikowane kroki taneczne, urozmaicone kombinacje ruchów z imprezową atmosferą i muzyką, porywającą wszystkich nas do tańca. Zumba opiera się bowiem na krokach tańców, takich jak: merengue, salsa, flamenco, samba czy taniec brzucha. Ponadto znajdziemy w niej elementy cha-chy, rumby oraz twista. Potencjał zumby doceniło wiele klubów fitness w Polsce i na świecie, zwiększając tym samym liczbę trenujących ją osób do kilkudziesięciu milionów.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *