Jak ubrać się na zumbę?

Kiedy zaczynałam swoją przygodę z zumbą, towarzyszył mi niemały stres. Wiedziałam, że zumba łączy w sobie cechy aerobiku z elementami tańców latynoamerykańskich i że trening ten pozwala spalić mnóstwo kalorii. Nie miałam jednak pojęcia, jak się ubrać na zumbę, żeby ćwiczenia były jak najbardziej komfortowe oraz by nie narazić się na śmieszność.

Dzisiaj już wiem, że strój na zumbę może być taki sam, jak na inne zajęcia fitness. Najwygodniej jest więc założyć leginsy lub sportowe spodnie o dowolnej długości. Do tego można dobrać wygodną bluzkę bokserkę, która dobrze przylega do ciała i podtrzymuje biust. Ponadto warto zainwestować w dobrej jakości biustonosz sportowy. Zumba wiąże się z wykonywaniem wielu podskoków, dlatego też piersi muszą być dobrze podtrzymywane, by chronić ich delikatną skórę przed rozciąganiem.

Najważniejsze w stroju do zumby są jednak buty. Najlepiej wybrać model, który ma elastyczną podeszwę oraz dobrze amortyzuje kostkę, która jest silnie obciążana podczas długich podskoków. Nie oszczędzałam na obuwiu, gdyż wiem, że dobrej jakości buty sportowe pozwolą mi spokojnie trenować przez długi czas bez narażania się na kontuzję.

Ubranie na zumbę można skompletować w każdym sklepie sportowym. Uważam, że najlepszym wyborem będą znane marki, takie jak Adidas, Nike, Puma oraz 4F. Dostępne w nich stroje są wykonane z materiałów, które dobrze odprowadzają pot i pozwalają skórze oddychać. Ponadto firmy te dbają o jakość sprzedawanej odzieży fitness, dlatego może nam ona posłużyć przez długi czas – nie zniszczy się bowiem podczas prania czy noszenia.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *