Deszcz i słońce, jak ubrać się na trening?

Ubranie do biegania na samym początku powinno być w miarę lekkie, ale nie ma jeszcze potrzeby inwestowania w specjalną bieliznę termoaktywną. To można zrobić potem – gdy treningi zaczną być naprawdę intensywne. W specjalną odzież warto zaopatrzyć się zwłaszcza zimą, ponieważ jest ona lekka, a jednocześnie ciepła. Także bieganie i jazda na rowerze w ulewnym deszczu wymaga sportowej kurtki. Jednak zanim się na nie zdecydujemy, warto sprawdzić, co tak naprawdę jest nam potrzebne.

Takie ubrania różnią się zwykle materiałem, z jakiego zostały wykonane. Te droższe są nieprzemakalne, a jednocześnie przepuszczające powietrze. To pozwala na bardziej komfortowy trening, nawet w przypadku brzydkiej pogody. W przypadku stroju do biegania, moda wydaje się być sprawą drugorzędną. W końcu chodzi o to, by osoba, która trenuje czuła się jak najbardziej komfortowo. Jednak warto zwrócić uwagę na to, iż stroje do tego typu treningów są coraz bardziej kolorowe i nie tylko doskonale spełniają swoją funkcję, ale także wspaniale wyglądają. Na uwagę zasługują na przykład specjalne legginsy, które nie przypominają zwykłych czarnych spodni do ćwiczeń.

Oprócz odpowiednich butów paniom przyda się również inna niezbędna rzecz. To biustonosz sportowy. Choć wydaje się niepotrzebny przy początkowych treningach, to jednak bardzo ułatwia życie. Z czasem wszak odległość biegu będzie się wydłużać, a tempo zwiększać, co może negatywnie wpłynąć na biust, a nawet spowodować bóle kręgosłupa. Tradycyjny biustonosz nie nadaje się do podtrzymywania piersi w ruchu. Dlatego warto zwrócić uwagę również na ten element garderoby i wybrać absolutnie najlepszy.

Jeśli wiadomo, że i tak naszym wyborem będzie raczej zumba w pomieszczeniu, niż biegi przełajowe w deszczu, nie jest konieczne inwestowanie w dość kosztowne sportowe ubranie przeznaczone „do użytku zewnętrznego”. Lepiej jest wtedy skupić się wyłącznie na lżejszych i niezbędnych elementach. Warto na przykład pamiętać, by latem zadbać o nakrycie głowy podczas biegania po odkrytych miejskich terenach.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *